Про точку обміну трафіком DTEL-IX

Місія компанії

Надавати безперервний зв'язок та пірингові послуги національним та міжнародним Учасникам. Бути частиною Інтернет екосистеми та приносити користь бізнесу ISPs.

 

Слоган

the peering company

 

Логотип компании

 dtel-ix logo

Будь ласка, завантажте логотип в векторному форматі (а також pdf, png, jpg) тут.

 

Корпоративний журнал

Наш корпоративний журнал — це зручний спосіб отримати найважливішу інформацію про точку обміну трафіком, про ціни, адерси вузлів та контактні дані реселерів. Це наша розширена візитівка. Кожне друге знайомство з новим Учасником ми починаємо з огляду цього журналу. 

Про компанію

DTEL-IX — Digital Telecom Internet Exchange, українська операторо-незалежна точка обміну інтернет-трафіком, яка працює на ринку з 2009 року та надає послуги пірингу, розміщення обладнання та доступу до Інтернет для великих та середніх операторів та інтернет-провайдерів. За роки своєї роботи точка об'єднала операторів не тільки з України, а також з країн ближнього та дального зарубіжжя. 

 

Приблизно третина трафіку в DTEL-IX - це трафік міжнародних компаній. А половина трафіку точки - це трафік компаній з іноземною реєстрацією. За кількістю трафіку DTEL-IX знаходиться в першій десятці компаній на території Європи, що ведуть подібну діяльність за моделлю IXP (Internet Exchange Point).

 

Учасниками точки обміну трафіком DTEL-IX є такі відомі компанії зі світовим ім'ям, як  Google, Akamai, CloudFlare, RETN, РАСКОМ, TurkTelekom International. Серед українських компаній - Учасників DTEL-IX можна виділити великих мобільних операторів Київстар, Водафон, найбільшого оператора фіксованого зв'язку Укртелеком та провідного оператора на оптовому ринку передачі даних ДАТАГРУП. 

 

Назви DTEL та DTEL-IX на українському та міжнародному телеком-ринку вже міцно асоціюється з поняттям "точки обміну трафіком в Україні, в Києві", а також із надійним та взаємовигідним партнерством в сфері телекомунікаціиних послуг. 

 

Точка постійно розвиваєтсья і об'єм інтернет-трафіку, що проходить через неї, постійно зростає за рахунок підключення нових Учасників, які організовують віддалені підключення з країн СНД, Східної на Західної Європи. Підключення виконуються по мережах траспортних провайдерів-реселерів, які в своїй діяльності використовують загальновживану назву точки обміну трафіком DTEL. Серед реселерів точи можна виділити RETN, BICS, РАСКОМ, Sofia Connect.

Загально прийнята назва DTEL-IX відображена в базі даних RIPE NCC — національного інтернет-реєстратора для країн Європи, Середньої Азії та Близького Сходу. Реєстратор веде облік виданих ІР-адрес, без яких неможлива передача даних в Інтернеті. Множина інтернет-адрес однієї компанії складає автономну систему, яка має свій номер. Номер автономної системи DTEL-IX 31210. Повний опис автономної системи доступний за посиланням

Назву DTEL-IX можа зустріти не лише в матеріалах, які випускає сама точка обміну трафіком, а також в книгах та статтях, автори яких ведуть дослідницьку діяльність і з DTEL-IX ніяк не пов'язані. Наприклад, відомий і авторитетний дослідницький сайт www.telegeography.com самостійно збирає інформацію про точки обміну трафіком по всьому світу та публикує її на Internet Exchange map

Інші сайти, які ведуть облік точок обміну трафіком, також містять інформацію про DTEL-IX наприклад, сайт EURO-IX

Книга A Practical Guide to Content Delivery Networks, Second Edition, автор Gilbert Held, видання 2010 року, містить згадування про точку обміну трафіком DTEL-IX, що однозначно свідчить про те, что вже через рік після запуску DTEL-IX стала відомою, а сама назва стала загальновживаною та однозначно сприймається на ринку телекомунікацій. DTEL-IX згадуєтсья в багатьох прес-релізах компаній, які за час роботи стали Учасниками або реселерами, а також в статтях на українських та російських галузевих ресурсах. Приклади:

Почему UA-IX потеряла лидерство на украинском рынке обмена трафиком

Конкуренция украинских точек обмена трафиком выгодна провайдерам и пользователям сети

DTEL-IX BECOMES AN INTERNATIONAL PLAYER

Компания "Раском" стала авторизированным реселлером DTEL-IX